Okręg: Stary Luboń i NCL
Wiek: 49
Wykształcenie: Wyższe Psychologia (Psychologia Pracy i Organizacji) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Studia podyplomowe kierunek Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym.
Zawód: Przedsiębiorca, Radna Rady Gospodarczej
Finalistka programu Big Brother, TVN
Adres: ul. 3 Maja
Jestem jedną z Was, Lubonianką od urodzenia. Na dzień dzisiejszy magister Psychologii, Mistrz Fryzjerstwa z kilkoma innymi dyplomami z różnych dziedzin. Mogę powiedzieć, że jestem człowiekiem renesansu.
Od 1998 roku prowadzę działalność gospodarczą, której poszerzanie doprowadziło do rozkwitu w kilku dziedzinach. Lubię pracować i dzielić się owocami swojej wiedzy. Poza pracą poświęcam się szkoleniu uczniów i prowadzę szkolenia dla firm z dziedzin zawodowych i rozwojowych. Udzielam się pro bono publico począwszy od Rady Gospodarczej Miasta Lubonia, poprzez piastowanie stanowiska Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej przy Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu, po działalność na rzecz społeczeństwa. Prowadziłam wraz z śp. Dr Izabelą Szczepaniak gazetę „Echo Lubonia” będąc blisko Waszych spraw.
Wspieram i udzielam się tam, gdzie pozwala mi czas. Zdobyłam kilka nagród za osiągnięcia w różnych dziedzinach z czego jestem dumna. Jedną z ostatnich był tytuł Wielkopolskiego Mistrza Roku 2020. Przez rok byłam Ambasadorem Rzemiosła i współpracowałam z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
Wielu z Was może kojarzyć mnie z programu Big Brother, czyli wiecie, że dobry humor i działanie mnie nie opuszczają, a jedność ponad podziałami jest dla mnie ważna. Zawsze starałam się znaleźć wspólną płaszczyznę, bo jedność buduje.
Prowadziłam kilka lat program „Maraton Uśmiechu” w TVN i grałam w dwóch filmach u Jerzego Gruzy. Moje hobby to medycyna, psychologia, podróże, spacery, media. Wszystkie doświadczenia zdobyte przez całe życie rozwinęły moją kreatywność, a rozwój osobisty dał kompetencje w wielu dziedzinach. To pomoże widzieć rozwiązania tam, gdzie inni ich nie widzą. Chcę iść do przodu i kreować przyszłość dla Lubonia, ale choćbym pracowała 18 godzin na dobę sama tego nie naprawię.
Potrzebuję Was, aby być Waszym głosem i to WASZA DECYZJA czy i jak zagłosujecie.
Od dziecka żyję tutaj i obserwuję.
Pamiętam jak Luboń przez lata się rozwijał i zmieniał. Wielu z Was pamięta czym „pachniało” mieszkanie w pobliżu Zakładów Ziemniaczanych, czy wywóz nieczystości. Wielu z Was pamięta wspaniały Dom Kultury, gdzie się spotykaliśmy na DKF’ach, sztukach teatralnych, występach, dyskotekach czy różnych kółkach zainteresowań. Sama zrobiłam tam pierwszą makramę i pierwszy raz występowałam na scenie - w roli Babci z Czerwonego Kapturka w reżyserii wspaniałej pani Aliny Wiatr. Nawet załapałam się jeszcze na jazdę „ogórkiem” linii 101. Pamiętam jak po wybuchu w Czarnobylu piłam płyn lugola w Przychodni Zdrowia przy ulicy Armii Poznań, później przeniesioną na ulicę Okrzei. Tak jak wielu z Was chodziłam na religię na salkę katechetyczną do Parafii św. Jana Bosko. Pamiętam jak uczęszczaliśmy do Szkoły Podstawowej numer 3 im. Generała Tadeusza Kutrzeby i zjeżdżaliśmy na sankach z górki obok tunelu kolejowego na Powstańców Wielkopolskich.
Czas biegnie, a my jesteśmy cichymi obserwatorami zmieniającej się rzeczywistości. Czasami zmiany zachodzą tak szybko lub tak wolno, że ich nie zauważamy. Nie widzimy niszczejących budynków, znikających firm, odchodzących ludzi, którzy byli solą tej ziemi. Już nie zwracamy uwagi na nowe twarze, bo napływ ludzi do Lubonia jest tak duży, że nie robi na nas wrażenia obcokrajowiec na przystanku naszego miasta, rozmawiający w innym języku.
Myśląc o Luboniu zaczęłam się zastanawiać co mogę zrobić dla naszego miasta. Zbiegło się to w czasie z powołaniem mnie do Rady Gospodarczej Miasta. Będąc Radną Rady Gospodarczej wraz z innymi Radnymi staramy się społecznie wspierać mieszkańców. Jesteśmy komórką pełniącą funkcje opiniodawczo-doradcze w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym naszego miasta. Pracując tam pro bono publico już 5 kadencję, służymy integracji środowiska podmiotów gospodarczych poprzez stworzenie płaszczyzny dla współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnych działań podejmowanych na rzecz miasta. Każde kolejne powołanie powoduje, że jestem dumna, ponieważ moja praca na rzecz Lubonia poparta wiedzą i doświadczeniem została doceniona.
Często rozmawiając z Wami - moimi sąsiadami, koleżankami i kolegami, znajomymi a także ludźmi po prostu spotkanymi w trakcie spaceru po Luboniu, słyszałam co Was niepokoi, co Was denerwuje, a co Wam przeszkadza. Dlatego chcę zostać Radną Miasta Lubonia, aby w swoich działaniach realizować liczne potrzeby mieszkańców.
Tak jak wiele lat temu, tak i dzisiaj uważam, że w jedności siła. Nieważne, jakiej muzyki słuchasz, czy jakiego jesteś wyznania. Nie jest ważne, jakie są Twoje upodobania polityczne czy społeczne. Ważne jest zjednoczenie w słusznej sprawie. Tą słuszna sprawą jesteś Ty mieszkaniec Lubonia, i to w Twoich rękach jest decyzja, czy chcesz kreatywnych zmian.
Co chcę zmienić?
Na pierwszym planie stawiam BEZPIECZEŃSTWO.
Kradzież roweru, wózka, samochodu to bolesne wydarzenie, dla naszych kieszeni, natomiast napaść na człowieka to ważna i duża sprawa. Dlatego boli mnie to, jak czytam na jednej z grup na Facebook’u, że została napadnięta kobieta i nikt tego nie zgłosił, bo i tak niczego nikt nie zrobi.
Przerażające. W naszym mieście powinniśmy czuć się bezpiecznie. O każdej porze dnia i nocy chronieni przez służby i wspierani przez innych ludzi. Sama niewiele zdziałam, ale już dzisiaj mam pomysł na gwizdki antynapadowe, których dźwięk da mocny sygnał wołania o pomoc, a agresora prawdopodobnie wystraszy. Wykorzystajmy sale miejskie do pokazania mieszkańcom jak się bronić. To może niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć.
BIG BROTHER W LUBONIU. Oczywiście chodzi o KAMERY w newralgicznych punktach naszego miasta. To są kwestie bezpieczeństwa. Jako mieszkańcy obserwujmy Luboń i wspólnie decydujmy, gdzie powinny zostać zainstalowane. Kamery mają służyć nam mieszkańcom, aby zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa.
BRAK ZAMELDOWANIA WIELU MIESZKAŃCÓW Lubonia, to brak wielu podatków, które mogą wspierać wiele inicjatyw. Czy wiecie jak to zrobić? Czy potrzebujecie informacji lub wsparcia? Wszystko da się zrobić, aby wpływające podatki wpłynęły na polepszenie i przyspieszenie np. naprawy ulic i chodników.
NAPRAWA I BUDOWA DRÓG I CHODNIKÓW to ważny punkt, ponieważ potrzeby są ogromne. O tym nawet nie muszę pisać, bo po zimie samochody na ulicach toną w dziurach, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze jest zagrożone. Niektóre firmy borykają się z brakiem utwardzonego dojazdu, a co za tym idzie w świecie ogromnej konkurencji tracą klientów. Chodniki również nie ułatwiają spacerów i przejazdu np. matek z wózkami. O jeździe na hulajnodze i rolkach nie ma mowy, bo można zaliczyć srogi upadek. Narzekam, a tu trzeba wspomnieć o ulicach, na których nie ma ani chodników, ani utwardzonej nawierzchni. Trzeba stworzyć plan naprawy i skrupulatnie go wdrażać.
PRZEBUDOWA ULICY ARMII POZNAŃ NA WYSOKOŚCI PRZEJAZDU KOLEJOWEGO
Niemal każdy z nas kiedyś stał i czekał na przejazd pociągu, bo nie było możliwości ominięcia kolejki pojazdów oczekujących na otwarcie przejazdu w tym rejonie. Może istnieje rozwiązanie? Nie będzie łatwo, ponieważ brakuje tam miejsca na budowę prawo skrętu, ale się nie poddamy. Trzeba szukać rozwiązań, bo ta sytuacja wymaga pilnej naprawy.
ZAPŁATA ZA PRZEJĘCIE PRYWATNYCH GRUNTÓW POD DROGĘ
Trudno się pogodzić z faktem, że ludzie czekają latami za swoimi pieniędzmi. Może można coś zrobić w tej sprawie? Zamiast spłacać kilka gruntów rocznie, można spłacać procentowo każdemu właścicielowi adekwatnie do ilości metrów co roku. Przecież niektórzy mieszkańcy mogą nie doczekać się swoich pieniędzy.
OŚRODEK POBYTU DZIENNEGO DLA SENIORÓW, DZIECI I MŁODZIEŻY
Nasze czasy niosą za sobą ogromne zmiany, także na płaszczyźnie pokoleniowej. Kiedyś seniorzy byli autorytetami w wielu dziedzinach, i przekazywali wiedzę młodszemu pokoleniu, a dzieci i młodzież korzystały z tej wiedzy. Rozwój technologii spowodował, że w naszych czasach nauka płynie w dwie strony. Seniorzy przekazują wiedzę praktyczną i życiową, a dzieci i młodzież uczą seniorów posługiwania się nowoczesną technologią i oprogramowaniem. Na bazie tej zależności możemy stworzyć miejsce, w którym, gdy rodzice tychże dzieci będą w pracy, seniorzy mogą się opiekować dziećmi, a dzieci i młodzież seniorami, oczywiście pod okiem pracownika placówki. Wszyscy zyskają nowe Babcie, Dziadków i Wnuki, wiedzę i ciekawe spędzanie czasu, a rodzice dodatkowo pomocną dłoń.
INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW LUBONIA
Tak długo jak mieszkam w naszym mieście mówi się o podziale Luboń, Żabikowo i Lasek. Jak zintegrować mieszkańców? Kiedyś nie było miejsca, nie było budżetu i pomysłu. W dzisiejszych czasach są większe możliwości. Może warto pomyśleć nad stworzeniem miejsca w którym połączymy integrację, sport, kulturę i sztukę? Koalicja Mieszkańców Lubonia ma plan na takie przedsięwzięcie. Na miejsce, jakiego brakuje w Luboniu
Co mogę dla Ciebie zrobić?
Wiedza i doświadczenie zdobyte w Radzie Gospodarczej Lubonia pozwolą mi na skoncentrowane działanie, a praca w TVN na kreatywność i dyplomację. Połączenie tych cech pomoże realizować cele i być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Scalenie Lubonia i bezpieczeństwo to czubek góry, zbudowanej z dziurawych ulic, braku zameldowań mieszkańców, utrudnień dla firm, niespłaconych gruntów pod drogi i ogromnych potrzeb medycznych, a zwłaszcza psychologicznych. Jestem gotowa do działania.
- Chcesz czuć się bezpiecznie w Luboniu?
- Chcesz przebudowy Armii Poznań w rejonie przejazdu kolejowego, a tym samym braku korków na tym odcinku?
- Chcesz zagospodarowania terenów zielonych, abyście Ty i Twoja rodzina zyskali nowe miejsca do wspólnego, zdrowego spędzania czasu?
- Chcesz miejsc pobytu dziennego dla seniorów i dzieci?
- Chcesz naprawionych dróg, a także chodników publicznych nadających się do chodzenia?
Jeśli chcesz zmian, zajmę się tym w Twoim imieniu.Zagłosuj!