Katarzyna Polerowicz-Kelma



Katarzyna Polerowicz-Kelma

Adres: ul. Sikorskiego. Mieszkam w okręgu "Lubonianka" już 25 lat.
Rodzina: mężatka, dwoje dzieci.

Wykształcenie: mgr inż., ukończyłam Technologię żywności i żywienie człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym, studia podyplomowe Organizacja i zarządzanie oświatą na Uniwersytecie WSB Merito.

Praca: szkoły i przedszkola Montessori. Jestem ekspertką edukacji domowej, propagatorką pedagogiki montessoriańskiej, a specjalizuję się w skalowaniu firm edukacyjnych.

Kilka lat temu pracowałam w Wieściach Lubońskich jako dziennikarka i redaktor prowadząca portal informacyjny wiescilubonskie.pl, byłam członkinią Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Forum Lubońskie".


Angażuję się w sprawy społeczne od wielu lat z kilkoma sukcesami, mimo, że nie byłam nigdy radną:

  1. McDonald's w Luboniu. To mój pomysł, któremu poświęciłam kilkanaście miesięcy pracy, by przekonać Zarząd firmy, aby u zbiegu ulic Powstańców Wielkopolskich oraz Żabikowskiej powstała estetyczna restauracja, otoczona zielenią - jako miejsce spotkań lubońskiej młodzieży, zamiast kolejnej stacji paliw. 
  2. Zebrałam poparcie pod wnioskiem o utworzenie przejść dla pieszych na ul. Sikorskiego i Osiedlowej.
  3. Zawnioskowałam i zaprojektowałam mapy na tablice informacyjne z mapą osiedla Lubonianka.
  4. Wywalczyłam zniesienie przymusowej zmiany rejonizacji uczniów szkół SP1 i SP2 z Lubonianki, złożyłam w tej sprawie protest do UM, pod którym podpisało się wielu rodziców.
  5. Na podstawie map geodezyjnych wyjaśniłam przynależności miejsc parkingowych dla bloków przy ul. Sikorskiego i Źródlanej, co uzdrowiło stosunki sąsiedzkie.

Praca społeczna poza Luboniem to m.in.:

  1. Doradczyni Departamentu Donacji Fundacji Viva Kultura, organizującej darmowe posiłki dla uczestników Przystanku Woodstock (WOŚP 2002-3)
  2. Zorganizowałam Bal charytatywny w Suchym Lesie z aukcją na rzecz diagnostyki Matyldy oraz Kamila (2018)
  3. Przekonałam Radę Miasta i Gminy Olsztyn (koło Częstochowy) do zagospodarowania terenu wokół ruin zamku królewskiego, należącego do szlaku Orlich Gniazd. W wyniku moich działań ruiny zostały zabezpieczone przed niszczeniem oraz oświetlone w nocy (2007)
  4. Pierwsza w Polsce opracowałam asortyment zdrowych przekąsek serwowanych w szkolnych automatach vendingowych (2016)
  5. Jako członkini Komitetu Obchodów Poznańskiego Czerwca 1956 roku, organizowałam historyczne escape roomy dla młodzieży, w których zwycięzcy otrzymywali Puchar z rąk Prezydenta Poznania i moich.
  6. Współpracowałam przy organizacji obchodów Powstania Węgierskiego 1956 w Poznaniu pod tablicą Petera Mansfelda, za co otrzymałam podziękowania od Pani Ambasador Węgier Orsolyi Zsuzsanny Kovács
  7. Wspierałam marketingowo i wizerunkowo Polskie Radio Swindon w Wielkiej Brytanii i przekonałam właściciela do zmiany nazwy na Polska Radio Stacja oraz przygotowałam rebranding stacji (2020)
  8. Znalazłam nową siedzibę w Poznaniu dla Poznańskiego Ośrodka Medytacji Instytutu Śardza Ling, który powstał z inicjatywy Latri Khenpo Nyima Dakpa Rinpocze (2019)



Co chciałabym zrobić dla Lubonia jako Radna:

  1. Ożywienie brzegu Warty: port rzeczny z możliwością wodowania kajaków i motorówek oraz uruchomienie tramwaju wodnego łączącego Poznań, Luboń i Puszczykowo
  2. Budowa pomostu widokowego na Kocich Dołach.
  3. Zmiana nazwy Kocie Doły, która przypomina o tragedii zwierząt. Nową nazwę wybraliby mieszkańcy Lubonia w ogólnym głosowaniu.
  4. Wprowadzenie ulgi w opłatach za wywóz śmieci dla właścicieli budynków, którzy założą prawidłowo kompostownik (dotyczy również bloków Lubonianki - jeden kompostownik na 1 blok)
  5. Zagospodarowanie wód opadowych. Dofinansowanie do instalacji zbiorników na deszczówkę dla budynków jedno i wielorodzinnych. Projekt dotyczyłby również bloków Lubonianki.
  6. Zdrowy i radosny senior: program darmowych, cotygodniowych zajęć we wszystkich dzielnicach Lubonia (rękodzieło, chór, zajęcia ruchowe, itp.), dla wszystkich osób 60+
  7. Trenerzy miejscy: dostępny trener społeczny na każdym boisku w Luboniu, w godzinach 15:00-20:00, a w wakacje 9:00-21:00
  8. Monitoring wszystkich boisk oraz wydajne oświetlenie z czujnikiem ruchu (gdy nikt nie gra, oświetlenie gaśnie), obraz z kamer dostępny online
  9. Program piłkarski ze stypendium dla dzieci. Zmotywowanie obu klubów piłkarskich (TMS Stella i Luboński KS) do utworzenia grup juniorskich dla najlepszych sportowców w mieście. Miejskie stypendium przyznane dla reprezentacji Lubonia U8, U10, U12, U14. To promocja uzdolnionych dzieci i promocja miasta.
  10. Szkoła siatkówki dla dzieci i młodzieży.
  11. Budowa lubońskich fyrtli: ławeczki w okręgu ze stolikiem, postawione w taki sposób, by można było w kilka, kilkanaście osób usiąść i rozmawiać. Program ten wpisuje się dialog społeczny, który chcę promować.
  12. Budowa pluskowisk na Placu Bojanowskiego i w Parku Siewcy. Są to fontanny kąpielowe, które byłyby uruchamiane w ciepłych miesiącach przyciskiem czasowym, by nie marnować wody.
  13. Ogród dźwięków w Parku Jana Pawła II. Budowa sensorycznego ogrodu muzyków (instrumenty zewnętrzne) Grand Marimba, Congas, Tembos, Tubullar Bells, Harmony, Babel Drum itp.
  14. Poprawa jakości kształcenia przez motywowanie nauczycieli i dyrektorów lubońskich szkół, monitorowanie atmosfery w świetlicach, a także jakości żywienia w szkołach łącznie z asortymentem sklepików i automatów vendingowych
  15. Słupki z ładowarkami do samochodów elektrycznych przy budynkach użyteczności publicznej, inwestycja w ekologię z zyskiem dla dochodów miasta.
  16. Realne monitorowanie smogu i natychmiastowa reakcja strażników miejskich. Wizyty burmistrza w domach z kopciuchami i realna pomoc w ich wymianie na ekologiczne źródła ciepła.
  17. Aplikacja mMieszkaniec z powiadomieniami, ogłoszeniami miejskimi, zgłoszeniami wypadków, awarii, zagrożeń i wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi oraz turystycznymi
  18. Opracowanie i wykonanie profesjonalnego planu strategicznego dla miasta na przyciąganie biznesu, co zwiększy wpływy do budżetu Lubonia.
  19. Upłynnienie ruchu ulicą Sikorskiego między Kościuszki a Osiedlową wzdłuż pawilonów przez zakaz parkowania na jezdni.
  20. Odkorkowanie ronda Żabikowskiego: powiększenie w stronę górki, utworzenie pasa prawoskrętu, odsunięcie przejść dla pieszych od ronda.

Liczę na Twój głos

Katarzyna Polerowicz-Kelma 

 

 

Zapraszam do kontaktu